OZON Capital
Пенсионная реформа
Все о НПФ
Налогообложение
ОНПФ "Лаурус"
"Лаурус" - Физическим лицам
"Лаурус" - Юридическим лицам
Основные термины
Вопросы и ответы

Новости
Новости рынкa
22 июля 2015 г.
Новости рынкa
21 июля 2015 г.
Новости рынкa
20 июля 2015 г.
Новости рынкa
17 июля 2015 г.
Новости рынкa
16 июля 2015 г.


Пресса о нас
Личный счет: «Без паники»
08 мая 2013 г.
Личный счет: «Каникулы на Кипре»
01 апреля 2013 г.
Личный счет: «Время ставок»
18 марта 2013 г.
ИнвестГазета: "Коллективные инвестиции"
17 сентября 2012 г.
ИнвестГазета: "Коллективные инвестиции"
10 сентября 2012 г.
Пенсионные фонды / Пенсионная реформа в Украине

Останнім часом у всіх країнах світу відбувається, так звана, «демографічна криза». Пенсіонерів стає все більше, тоді як кількість працюючих зменшується. Ця тенденція позначається на рівні життя всього населення: працюючі громадяни несуть на собі зростаючий податковий тягар, тоді як пенсіонери одержують пенсії, що не відповідають реальній вартості життя, оскільки солідарна пенсійна система базується на виплатах, сформованих за рахунок відрахувань працюючих верств населення.

Як показує світовий досвід, нормальний баланс забезпечується, коли на кожного пенсіонера припадає не менше трьох працюючих громадян, а в нашій країні цей показник вже нижчий. І прогнози невтішні: за даними різних демографічних досліджень, через 20-30 років кількість працюючих і пенсіонерів може зрівнятися (тобто одна працююча людина буде утримувати одного пенсіонера). Це означає, що в майбутньому стане неможливо виплачувати пенсії літнім людям тільки за рахунок страхових внесків, зібраних з тих, хто працює. Тому для вікових груп, які, за прогнозом, зіткнуться з цією проблемою, потрібно вже зараз починати накопичувати кошти, призначені персонально для них.

            Нові можливості у сфері персонального накопичення пенсійних коштів відкрила пенсійна реформа, проведена в 2004 році. В результаті реформи наша країна перейшла від солідарної до змішаної пенсійної системи, яка передбачає три рівні накопичення пенсійних коштів.

Перший рівень - це звична для нас загальнообов'язкова система пенсійного забезпечення (солідарна система), де із заробітної плати працівника певний відсоток перераховується до Пенсійного фонду України (ПФУ). Як і раніше, ПФУ відповідає за призначення і виплату кожному базової пенсії. При цьому така пенсія напряму залежить від наявності і розміру офіційної заробітної плати і страхового стажу (періоду переліку внесків до Пенсійного фонду України за працівника). Чим раніше почнуться відрахування обов'язкових внесків до ПФУ, а також, чим більший розмір заробітної плати, з якої сплачені ці внески, тим на більший об'єм пенсії Ви можете розраховувати.

Другий рівень - обов'язкова накопичувальна система, яка є складовою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Суть такої накопичувальної системи полягає у тому, що обов'язкові відрахування із заробітної плати працівника до Пенсійного фонду України (ПФУ) розділяться на дві частини. Одна частина відрахувань йде в ПФУ (згідно першого рівня пенсійної системи), а друга – акумулюється в єдиному Накопичувальному фонді або у відповідних недержавних пенсійних фондах – суб’єктах другого рівня та обліковується на індивідуальних накопичувальних пенсійних рахунках громадян. В подальшому ці кошти будуть інвестуватися для отримання додаткового доходу на користь учасників другого рівня. Після досягнення пенсійного віку учасники другого рівня додатково до виплат з першого рівня зможуть отримувати також пенсію (одноразову виплату або довічну пенсію) з обов'язкової накопичувальної системи другого рівня. Всі ці виплати здійснюватимуться за рахунок коштів, акумульованих у Накопичувальному пенсійному фонді та відповідних недержавних пенсійних фондах.

Третій рівень - накопичувальна добровільна система недержавного пенсійного забезпечення. Система базується на принципах добровільної участі громадян (працюючих і непрацюючих), а також працедавців і їх об'єднань у формуванні пенсійних накопичень з метою отримання додаткових пенсійних виплат до тих, які гарантовані державою. До третього рівня, окрім страхових компаній і банків, відносяться недержавні пенсійні фонди (НПФ), які функціонують виключно з метою:

  • накопичення пенсійних внесків на користь учасників НПФ;
  • інвестування пенсійних внесків для отримання доходу на користь учасників НПФ;
  • виплати накопичених пенсійних коштів учасникам або їх спадкоємцям.

Кошти, що накопичуються в НПФ, інвестуються в економіку країни з метою захисту від інфляції та отримання інвестиційного прибутку. При цьому, інвестування здійснюється професіоналами (компаніями з управління активами) і чітко регулюється законодавством. Безпосереднє зберігання пенсійних активів здійснює банк-зберігач, який частково контролює роботу фонду і є відповідальним за нецільове використання цих активів. Кошти, зібрані у фонді, є власністю учасників фонду.

Розуміння роботи нової пенсійної системи та участь у всіх трьох рівнях забезпечить Вам фінансове благополуччя і впевненість у завтрашньому дні.


Общая СЧА фондов
33,609,702 грн.
Фонды в управлении
Платинум
ЦИС*:550.77 грн.-0.91%
СЧА*:15,686,960 грн.-0.91%
ПИФ Аурум
ЦИС*:65.77 грн.-3.55%
СЧА*:3,465,460 грн.-3.55%
Аргентум
ЦИС*:65.40 грн.-4.26%
СЧА*:2,544,183 грн.-4.26%
Лаурус
ЦИС*:3.46554 грн.+0.02%
СЧА*:11,913,099 грн.+0.06%
Значения Индексов
KP-Dragon индекс
2370.16 -2.28%
UX индекс
1662.67 -5.82%
ПФТС индекс
450.76 -3.31%
ЦИС и СЧА на 25 мая 2018 г. **

* ЦИС — Цена инвест. сертификата, акции, пенсионной единицы
* СЧА — Стоимость чистых активов
** ЦИС и СЧА рассчитаны на конец предшествующего рабочего дня

Наши партнеры
Dragon Capital
2008 © Озон Капитал

Rambler's Top100